Panasonic Electronic Components ECW-F6135JLB
ECW-F6135JLB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F6135JLB
Brief Description
CAP FILM 1.3UF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F6135JLB.pdf
Availability of ECW-F6135JLB
QUANTITY
ECW-F6135JLB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F6135JLB
Internal Part NumberEIS-ECW-F6135JLB
PackagingBulk
Capacitance1.3µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.102" L x 0.693" W (28.00mm x 17.60mm)
Height - Seated (Max)1.157" (29.40mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.689" (17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F6135JLB
Related LinksECW-F6, ECW-F6135JLB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F6135JLB Details Description
Related parts for ECW-F6135JLB
CONN HEADER .100 SINGL STR 28POS datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IECUBE EXTENSION PROBE datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V VSOF-SLIM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR 2POS MALE-FEMALE 1M datasheet.pdf