Panasonic Electronic Components ECW-F6623HLB
ECW-F6623HLB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F6623HLB
Brief Description
CAP FILM 0.062UF 3% 630VDC RAD
Datasheet Download
ECW-F6623HLB.pdf
Availability of ECW-F6623HLB
QUANTITY
ECW-F6623HLB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F6623HLB
Internal Part NumberEIS-ECW-F6623HLB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance0.062µF
Tolerance±3%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.610" L x 0.280" W (15.50mm x 7.10mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F6623HLB
Related LinksECW-F6, ECW-F6623HLB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F6623HLB Details Description
Related parts for ECW-F6623HLB
SOLDERING IRON 42 WATT W/EMA TIP datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 3A 115V datasheet.pdf
CARD EDGE 86POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND CLEAR/GREEN datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 68K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 5VOUT datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 166MHZ 54BGA datasheet.pdf
DIODE GP 1.6KV 330A DO205AB datasheet.pdf