Panasonic Electronic Components ECW-H10133HV
ECW-H10133HV picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H10133HV
Brief Description
CAP FILM 0.013UF 3% 1KVDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-H10133HV.pdf
Availability of ECW-H10133HV
QUANTITY
ECW-H10133HV Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H10133HV
Internal Part NumberEIS-ECW-H10133HV
PackagingBulk
Capacitance0.013µF
Tolerance±3%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H10133HV
Related LinksECW-H1, ECW-H10133HV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H10133HV Details Description
Related parts for ECW-H10133HV
TERM MODULE DUAL LEVEL WM datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SSOP datasheet.pdf
SHELF VENTILATED 19" RACK MNT datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 10POS GOLD datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 630UF 10% 1KVDC SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf