Panasonic Electronic Components ECW-H12432JV
ECW-H12432JV picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H12432JV
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 4300PF 5% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-H12432JV.pdf
Availability of ECW-H12432JV
QUANTITY
ECW-H12432JV Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H12432JV
Internal Part NumberEIS-ECW-H12432JV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECW-H(V)
PackagingBulk
Capacitance4300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsHigh Frequency, Switching
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H12432JV
Related LinksECW-H1, ECW-H12432JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H12432JV Details Description
Related parts for ECW-H12432JV
LED 5MM RT ANGLE RED PC MNT datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DIFF RECEIVER QUAD HS 24TSSOP datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR METAL STRIP datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 80W datasheet.pdf