Panasonic Electronic Components ECW-H12433JVB
ECW-H12433JVB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H12433JVB
Brief Description
CAP FILM 0.043UF 5% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-H12433JVB.pdf
Availability of ECW-H12433JVB
QUANTITY
ECW-H12433JVB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H12433JVB
Internal Part NumberEIS-ECW-H12433JVB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECW-H(V)
PackagingBulk
Capacitance0.043µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.906" L x 0.433" W (23.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.984" (25.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H12433JVB
Related LinksECW-H1, ECW-H12433JVB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H12433JVB Details Description
Related parts for ECW-H12433JVB
CONN HEADER .100 SNGL STR 26POS datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24TVSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 5A DO201AD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 1200V 30A TO247 datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 20MHZ 8DIP datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A ROLLR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS 3.81MM R/A OR datasheet.pdf