Panasonic Electronic Components ECW-H12473RJV
ECW-H12473RJV picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H12473RJV
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 5% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-H12473RJV.pdf
Availability of ECW-H12473RJV
QUANTITY
ECW-H12473RJV Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H12473RJV
Internal Part NumberEIS-ECW-H12473RJV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesECW-H(V)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.906" L x 0.453" W (23.00mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max)1.004" (25.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H12473RJV
Related LinksECW-H1, ECW-H12473RJV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H12473RJV Details Description
Related parts for ECW-H12473RJV
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CONDITIONER SIGNAL DINRAIL MNT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ 14SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 67PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC DGTL SNGL 50K SPI 8DFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LED GREEN 5MM ROUND T/H datasheet.pdf