Panasonic Electronic Components ECW-H12753JVB
ECW-H12753JVB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H12753JVB
Brief Description
CAP FILM 0.075UF 5% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-H12753JVB.pdf
Availability of ECW-H12753JVB
QUANTITY
ECW-H12753JVB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H12753JVB
Internal Part NumberEIS-ECW-H12753JVB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECW-H(V)
PackagingBulk
Capacitance0.075µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.102" L x 0.531" W (28.00mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.689" (17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H12753JVB
Related LinksECW-H1, ECW-H12753JVB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H12753JVB Details Description
Related parts for ECW-H12753JVB
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 3.09 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.61K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16L784 64TQFP datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 5A AC datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 212.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf