Panasonic Electronic Components ECW-H20822RJV
ECW-H20822RJV picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H20822RJV
Brief Description
CAP FILM 8200PF 5% 2KVDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-H20822RJV.pdf
Availability of ECW-H20822RJV
QUANTITY
ECW-H20822RJV Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H20822RJV
Internal Part NumberEIS-ECW-H20822RJV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesECW-H(V)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.906" L x 0.394" W (23.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.906" (23.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H20822RJV
Related LinksECW-H2, ECW-H20822RJV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H20822RJV Details Description
Related parts for ECW-H20822RJV
IC OPAMP BUFFER 2.5MHZ 24TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 2500UF 10V AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 166MHZ 256CABGA datasheet.pdf
BLOCK MOUNT FOR CYL SENSOR datasheet.pdf
C/A 62.5125 24FIB PLE MPO datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC HTSOPJ8 datasheet.pdf
CABLE 16COND 16AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 15NS 44TQFP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf