Panasonic Electronic Components ECW-HA3C182J4
ECW-HA3C182J4 picture photo
Mfg. Part Number
ECW-HA3C182J4
Brief Description
CAP FILM 1800PF 5% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-HA3C182J4.pdf
Availability of ECW-HA3C182J4
QUANTITY
ECW-HA3C182J4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-HA3C182J4
Internal Part NumberEIS-ECW-HA3C182J4
PackagingBulk
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.799" L x 0.311" W (20.30mm x 7.90mm)
Height - Seated (Max)0.543" (13.80mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.689" (17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-HA3C182J4
Related LinksECW-HA, ECW-HA3C182J4 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-HA3C182J4 Details Description
Related parts for ECW-HA3C182J4
IC EEPROM 8KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS MALE CORD #26 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2A 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT RED LC 0.56" CC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST INV PWM 10-LLP datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 14POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 10POS datasheet.pdf