Panasonic Electronic Components ECW-HA3C222HB
ECW-HA3C222HB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-HA3C222HB
Brief Description
CAP FILM 2200PF 3% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-HA3C222HB.pdf
Availability of ECW-HA3C222HB
QUANTITY
ECW-HA3C222HB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-HA3C222HB
Internal Part NumberEIS-ECW-HA3C222HB
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±3%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.701" L x 0.264" W (17.80mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-HA3C222HB
Related LinksECW-HA, ECW-HA3C222HB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-HA3C222HB Details Description
Related parts for ECW-HA3C222HB
IC TRANSCEIVER DIFF BUS 8-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 101.64VC P600 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
301 METRAL MAL PR PF GP HT12 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 7.2A 23.8 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 10 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf