Panasonic Electronic Components ECW-HA3C393HQ
ECW-HA3C393HQ picture photo
Mfg. Part Number
ECW-HA3C393HQ
Brief Description
CAP FILM 0.039UF 3% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-HA3C393HQ.pdf
Availability of ECW-HA3C393HQ
QUANTITY
ECW-HA3C393HQ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-HA3C393HQ
Internal Part NumberEIS-ECW-HA3C393HQ
PackagingBulk
Capacitance0.039µF
Tolerance±3%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.811" L x 0.476" W (20.60mm x 12.10mm)
Height - Seated (Max)0.984" (25.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.689" (17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-HA3C393HQ
Related LinksECW-HA, ECW-HA3C393HQ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-HA3C393HQ Details Description
Related parts for ECW-HA3C393HQ
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/PIN WALL datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 24pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PDT SUREPUNCH PRO datasheet.pdf
CONN SPRING PAD 5POS SNGL SMD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 37POS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RA PIN 7/8" datasheet.pdf