Panasonic Electronic Components ECW-HA3C433HQ
ECW-HA3C433HQ picture photo
Mfg. Part Number
ECW-HA3C433HQ
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.043UF 3% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-HA3C433HQ.pdf
Availability of ECW-HA3C433HQ
QUANTITY
ECW-HA3C433HQ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-HA3C433HQ
Internal Part NumberEIS-ECW-HA3C433HQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFuse Function for Film Capacitors
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECW-H(A)
PackagingBulk
Capacitance0.043µF
Tolerance±3%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.811" L x 0.504" W (20.60mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max)1.008" (25.60mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.689" (17.50mm)
ApplicationsHigh Frequency, Switching
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-HA3C433HQ
Related LinksECW-HA, ECW-HA3C433HQ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-HA3C433HQ Details Description
Related parts for ECW-HA3C433HQ
RES SMD 15.4 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SMC RCPT STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .152M 24POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 3A TO263-5 datasheet.pdf
HEATSRHINK TUBING RED datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf