Panasonic Electronic Components ECW-HA3C752JB
ECW-HA3C752JB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-HA3C752JB
Brief Description
CAP FILM 7500PF 5% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-HA3C752JB.pdf
Availability of ECW-HA3C752JB
QUANTITY
ECW-HA3C752JB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-HA3C752JB
Internal Part NumberEIS-ECW-HA3C752JB
PackagingBulk
Capacitance7500pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.701" L x 0.256" W (17.80mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.685" (17.40mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-HA3C752JB
Related LinksECW-HA, ECW-HA3C752JB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-HA3C752JB Details Description
Related parts for ECW-HA3C752JB
RES SMD 34K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR R/A LO-PRO 30POS GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 8V 25MA SOT143-4 datasheet.pdf
RES 360K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
MOUNT MGM 3/4 A195 SMAM datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf