TE Connectivity Raychem Cable Protection ED-7-002-MK4-110V-60HZ
ED-7-002-MK4-110V-60HZ picture photo
Mfg. Part Number
ED-7-002-MK4-110V-60HZ
Manufacturer
Product Category
Heat Guns, Torches, Accessories
Brief Description
ED-7-002-MK4-110V-60HZ
Datasheet Download
ED-7-002-MK4-110V-60HZ.pdf
Availability of ED-7-002-MK4-110V-60HZ
QUANTITY
ED-7-002-MK4-110V-60HZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ED-7-002-MK4-110V-60HZ
Internal Part NumberEIS-ED-7-002-MK4-110V-60HZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyHeat Guns, Torches, Accessories
Series-
Tool Type-
Accessory TypeControl Box
Temperature Range-
Voltage110V
Current10A
Power - Rated-
Includes-
For Use With/Related Products-
Compatible ToolsIR-1759, IR-3104
FeaturesProgrammable Time/Power Controls, Trigger Switch
Approval Marks-
Approved Countries-
Nozzle Opening-
Air Flow-
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ED-7-002-MK4-110V-60HZ
ED-7-002-MK4-110V-60HZ Details Description
Related parts for ED-7-002-MK4-110V-60HZ
CONN HEADER .100 SINGL R/A 14POS datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 510MA 630 MOHM datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR16S/AE16M/HKR16S datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 5.0V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 64POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
KIT PCB EVALUATION FOR MAX9218 datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 3A SYNC 36QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf