Yageo MMF25SBRD91K
MMF25SBRD91K picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SBRD91K
Brief Description
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SBRD91K.pdf
Availability of MMF25SBRD91K
QUANTITY
MMF25SBRD91K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SBRD91K
Internal Part NumberEIS-MMF25SBRD91K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SBRD91K
Related LinksMMF25S, MMF25SBRD91K Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SBRD91K Details Description
Related parts for MMF25SBRD91K
MOSFET N-CH 200V 100A MAX247 datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 200M OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 4A DPAK datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST CM 38TSSOP datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
4TH SWITCHED POLE UL98 30A COMPA datasheet.pdf
250 MHz, General Purpose Voltage Feedback Op Amps IC datasheet.pdf