On-Shore Technology, Inc. ED068PLCZ
ED068PLCZ picture photo
Mfg. Part Number
ED068PLCZ
Manufacturer
Product Category
Sockets for ICs, Transistors
Brief Description
CONN PLCC SOCKET 68POS T/H
Datasheet Download
ED068PLCZ.pdf
Availability of ED068PLCZ
QUANTITY
ED068PLCZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ED068PLCZ
Internal Part NumberEIS-ED068PLCZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package18
Category Connectors, Interconnects
FamilySockets for ICs, Transistors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ED068PLCZ
Related LinksED06, ED068PLCZ Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
ED068PLCZ Details Description
Related parts for ED068PLCZ
CONN RECEPT 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 1.64K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
INSERT FGG.0B.303. FOR 3LV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP MICA 30PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf