On-Shore Technology, Inc. EDSTL951/10
EDSTL951/10 picture photo
Mfg. Part Number
EDSTL951/10
Brief Description
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM
Datasheet Download
EDSTL951/10.pdf
Availability of EDSTL951/10
QUANTITY
EDSTL951/10 Order Process
Ship out your order
Specifications of EDSTL951/10
Internal Part NumberEIS-EDSTL951/10
SeriesEDSTL951
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation90°, Right Angle
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EDSTL951/10
Related LinksEDSTL, EDSTL951/10 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
EDSTL951/10 Details Description
Related parts for EDSTL951/10
CONN TERM BLOCK 4POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CABLE ASSEM CAMERA LINK 5METER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 78POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf