Sullins Connector Solutions GBC22SBSN-M89
GBC22SBSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GBC22SBSN-M89
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 22POS .100 RT/A SMD
Datasheet Download
GBC22SBSN-M89.pdf
Availability of GBC22SBSN-M89
QUANTITY
GBC22SBSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBC22SBSN-M89
Internal Part NumberEIS-GBC22SBSN-M89
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHi-Temp Headers & Card Edge Connectors
PCN Design/SpecificationTemp/Time for Nylon 9T 27/Oct/2010
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series-
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBC22SBSN-M89
Related LinksGBC22S, GBC22SBSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBC22SBSN-M89 Details Description
Related parts for GBC22SBSN-M89
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
BRAKE FOR MMZ202RF datasheet.pdf
RELAY,VALVE datasheet.pdf
CAP FILM 1.3UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf