KEMET EE2-12SNUX
EE2-12SNUX picture photo
Mfg. Part Number
EE2-12SNUX
Manufacturer
Product Category
Signal Relays, Up to 2 Amps
Brief Description
RELAY GEN PURPOSE 12V 10UA
Datasheet Download
EE2-12SNUX.pdf
Availability of EE2-12SNUX
QUANTITY
EE2-12SNUX Order Process
Ship out your order
Specifications of EE2-12SNUX
Internal Part NumberEIS-EE2-12SNUX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,360
Category Relays
FamilySignal Relays, Up to 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EE2-12SNUX
Related LinksEE2-1, EE2-12SNUX Datasheet, KEMET Distributor
EE2-12SNUX Details Description
Related parts for EE2-12SNUX
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf