Sullins Connector Solutions EEC15DRYI-S93
EEC15DRYI-S93 picture photo
Mfg. Part Number
EEC15DRYI-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
EEC15DRYI-S93.pdf
Availability of EEC15DRYI-S93
QUANTITY
EEC15DRYI-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of EEC15DRYI-S93
Internal Part NumberEIS-EEC15DRYI-S93
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEC15DRYI-S93
Related LinksEEC15D, EEC15DRYI-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EEC15DRYI-S93 Details Description
Related parts for EEC15DRYI-S93
RES ARRAY 4 RES 1.8K OHM 0804 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
INDICATOR SQ BLU LED CLR/WHT CAP datasheet.pdf
OSC XO 210.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf