Panasonic Electronic Components EEE-1HA330UP
EEE-1HA330UP picture photo
Mfg. Part Number
EEE-1HA330UP
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD
Datasheet Download
EEE-1HA330UP.pdf
Availability of EEE-1HA330UP
QUANTITY
EEE-1HA330UP Order Process
Ship out your order
Specifications of EEE-1HA330UP
Internal Part NumberEIS-EEE-1HA330UP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current65mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.244" (6.20mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEE-1HA330UP
Related LinksEEE-1H, EEE-1HA330UP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEE-1HA330UP Details Description
Related parts for EEE-1HA330UP
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULTIPLYING 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 5X6 datasheet.pdf
IC CONV DC-DC 15V 1A 15W PCB datasheet.pdf
HEAT SINK LED BLACK BRIDGELUX datasheet.pdf
RES CHAS MNT 16.9 OHM 1% 10W datasheet.pdf
ENCLOSED SWES V6TOP PLUNGER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CONN HDR 75POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf