Panasonic Electronic Components EEE-HA1H101UP
EEE-HA1H101UP picture photo
Mfg. Part Number
EEE-HA1H101UP
Brief Description
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD
Datasheet Download
EEE-HA1H101UP.pdf
Availability of EEE-HA1H101UP
QUANTITY
EEE-HA1H101UP Order Process
Ship out your order
Specifications of EEE-HA1H101UP
Internal Part NumberEIS-EEE-HA1H101UP
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current110mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEE-HA1H101UP
Related LinksEEE-HA, EEE-HA1H101UP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEE-HA1H101UP Details Description
Related parts for EEE-HA1H101UP
IC BATT CHRGR LI-ION LDO 10DFN datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 100POS 1.27MM datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
COIL CHOKE .40MH 3.6A VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 3.81MM GRN R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 329VC P600 datasheet.pdf
CONN D-SUB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB datasheet.pdf
TRANS NPN 150W 1025MHZ-1050MHZ datasheet.pdf