Panasonic Electronic Components EEE-HA1V470UP
EEE-HA1V470UP picture photo
Mfg. Part Number
EEE-HA1V470UP
Brief Description
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
Datasheet Download
EEE-HA1V470UP.pdf
Availability of EEE-HA1V470UP
QUANTITY
EEE-HA1V470UP Order Process
Ship out your order
Specifications of EEE-HA1V470UP
Internal Part NumberEIS-EEE-HA1V470UP
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current84mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.244" (6.20mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEE-HA1V470UP
Related LinksEEE-HA, EEE-HA1V470UP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEE-HA1V470UP Details Description
Related parts for EEE-HA1V470UP
PHOTODIODE UV 5.07MM SQ TO-5 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 9PS 22AWG .156 TIN datasheet.pdf
IC DGTL POT 20K 1024POS 10MSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY WP 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 500K GATES 512KB 256-BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
FIXED IND 10.7UH 150MA 7.1 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf