Panasonic Electronic Components EEE-HAE330WAR
EEE-HAE330WAR picture photo
Mfg. Part Number
EEE-HAE330WAR
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD
Datasheet Download
EEE-HAE330WAR.pdf
Availability of EEE-HAE330WAR
QUANTITY
EEE-HAE330WAR Order Process
Ship out your order
Specifications of EEE-HAE330WAR
Internal Part NumberEIS-EEE-HAE330WAR
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current45mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEE-HAE330WAR
Related LinksEEE-HA, EEE-HAE330WAR Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEE-HAE330WAR Details Description
Related parts for EEE-HAE330WAR
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 60UF 350V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V Z5U 2225 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 221 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 27.1K OHM 3/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf