Panasonic Electronic Components EEE-HAV330WAP
EEE-HAV330WAP picture photo
Mfg. Part Number
EEE-HAV330WAP
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD
Datasheet Download
EEE-HAV330WAP.pdf
Availability of EEE-HAV330WAP
QUANTITY
EEE-HAV330WAP Order Process
Ship out your order
Specifications of EEE-HAV330WAP
Internal Part NumberEIS-EEE-HAV330WAP
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current42mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEE-HAV330WAP
Related LinksEEE-HA, EEE-HAV330WAP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEE-HAV330WAP Details Description
Related parts for EEE-HAV330WAP
CAP CER 75PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 18A ITO220AB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IMPACT BP 2X10 DUAL SN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR DUAL OUTPUT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 100' datasheet.pdf
JAW ASSY CES datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf