Vishay/Dale RWR80S22R6FRBSL
RWR80S22R6FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S22R6FRBSL
Brief Description
RES 22.6 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S22R6FRBSL.pdf
Availability of RWR80S22R6FRBSL
QUANTITY
RWR80S22R6FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S22R6FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S22R6FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S22R6FRBSL
Related LinksRWR80S2, RWR80S22R6FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S22R6FRBSL Details Description
Related parts for RWR80S22R6FRBSL
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER PHD SIDE 16POS 2MM datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.432 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 120NS 64FBGA datasheet.pdf
PDT NON-IMPACT 110 TWIST-LOCK datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf