Panasonic Electronic Components EEF-UD0E151ER
EEF-UD0E151ER picture photo
Mfg. Part Number
EEF-UD0E151ER
Brief Description
CAP POLYMER 150UF 20% 2.5V SMD
Datasheet Download
EEF-UD0E151ER.pdf
Availability of EEF-UD0E151ER
QUANTITY
EEF-UD0E151ER Order Process
Ship out your order
Specifications of EEF-UD0E151ER
Internal Part NumberEIS-EEF-UD0E151ER
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage Rating2.5V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
TypePolymer
Applications-
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Surface Mount Land Size-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEF-UD0E151ER
Related LinksEEF-UD, EEF-UD0E151ER Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEF-UD0E151ER Details Description
Related parts for EEF-UD0E151ER
RES SMD 84.5 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
IC AUTO SNSR SIGNAL COND 16TSSOP datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC WEST BRIDGE HS-USB 81-WLCSP datasheet.pdf
IC CPLD 640MC 7.24NS 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf