Sullins Connector Solutions EEM22DTMT-S664
EEM22DTMT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
EEM22DTMT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .156
Datasheet Download
EEM22DTMT-S664.pdf
Availability of EEM22DTMT-S664
QUANTITY
EEM22DTMT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of EEM22DTMT-S664
Internal Part NumberEIS-EEM22DTMT-S664
Number of Positions44
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEM22DTMT-S664
Related LinksEEM22DT, EEM22DTMT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EEM22DTMT-S664 Details Description
Related parts for EEM22DTMT-S664
JFET P-CH 30V 0.35W TO92 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 11PF 10V 0402 datasheet.pdf
FUSE 450A 690V 1TN/110 AR UC datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V NP0 2220 datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM BTH TFX BNCM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DISPLAY 0.56" 1DIGIT BLUE CC SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf