Panasonic Electronic Components EET-UQ2W681EA
EET-UQ2W681EA picture photo
Mfg. Part Number
EET-UQ2W681EA
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EET-UQ2W681EA.pdf
Availability of EET-UQ2W681EA
QUANTITY
EET-UQ2W681EA Order Process
Ship out your order
Specifications of EET-UQ2W681EA
Internal Part NumberEIS-EET-UQ2W681EA
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)293 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.02A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EET-UQ2W681EA
Related LinksEET-UQ, EET-UQ2W681EA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EET-UQ2W681EA Details Description
Related parts for EET-UQ2W681EA
VARISTOR 35V 40A SOD-83A AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44LLP datasheet.pdf
HUMIDITY SENSOR 5V 5% 3-PIN datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 7POS CRIMP datasheet.pdf
FMW4 INPUT FILTER 4A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.2V SNT-4A datasheet.pdf
PIN HDR BREAKABLE VERT 350MM 4C datasheet.pdf