Panasonic Electronic Components EFO-S8004E5
EFO-S8004E5 picture photo
Mfg. Part Number
EFO-S8004E5
Brief Description
CER RESONATOR 8.00MHZ SMD
Datasheet Download
EFO-S8004E5.pdf
Availability of EFO-S8004E5
QUANTITY
EFO-S8004E5 Order Process
Ship out your order
Specifications of EFO-S8004E5
Internal Part NumberEIS-EFO-S8004E5
Standard Package2,500
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesEFO-S
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency8MHz
TypeCeramic
FeaturesBuilt in Capacitor
Frequency Stability±0.2%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance-
Capacitance33pF
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension0.307" L x 0.126" W (7.80mm x 3.20mm)
Height0.063" (1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EFO-S8004E5
Related LinksEFO-S, EFO-S8004E5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EFO-S8004E5 Details Description
Related parts for EFO-S8004E5
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
MA-10 APPLICATOR ASSY datasheet.pdf
CONN RCPT 266POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
90MM OD WHITE LED RINGLIGHT datasheet.pdf
RES SMD 0.029 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 10A datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf