Epson EG-2001CA 133.3333M-PCHL3
EG-2001CA 133.3333M-PCHL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2001CA 133.3333M-PCHL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 133.3333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
EG-2001CA 133.3333M-PCHL3.pdf
Availability of EG-2001CA 133.3333M-PCHL3
QUANTITY
EG-2001CA 133.3333M-PCHL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2001CA 133.3333M-PCHL3
Internal Part NumberEIS-EG-2001CA 133.3333M-PCHL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationEG-2001CA Certificate of Compliance
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2001CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency133.3333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)50mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2001CA 133.3333M-PCHL3
Related LinksEG-2001CA 13, EG-2001CA 133.3333M-PCHL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2001CA 133.3333M-PCHL3 Details Description
Related parts for EG-2001CA 133.3333M-PCHL3
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.26M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 3V 20% 0603 datasheet.pdf
IC CTLR PFC/PWM COMBO 16-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 540KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 41.8MM CHASSIS datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 21.5K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf