Murata Electronics North America SFELF10M7FAA0-A0
SFELF10M7FAA0-A0 picture photo
Mfg. Part Number
SFELF10M7FAA0-A0
Manufacturer
Product Category
Ceramic Filters
Brief Description
FILTER 10.7MHZ 280KHZ BAND RADIA
Datasheet Download
SFELF10M7FAA0-A0.pdf
Availability of SFELF10M7FAA0-A0
QUANTITY
SFELF10M7FAA0-A0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFELF10M7FAA0-A0
Internal Part NumberEIS-SFELF10M7FAA0-A0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Filters
FamilyCeramic Filters
SeriesCERAFIL®, SFELF
PackagingTape & Box (TB)
Frequency10.7MHz Center
Impedance330 Ohm
Bandwidth280kHz
Insertion Loss2.5dB
Package / CaseRadial - 3 Leads
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)0.354" (9.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)
Filter TypeFM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFELF10M7FAA0-A0
Related LinksSFELF10M, SFELF10M7FAA0-A0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFELF10M7FAA0-A0 Details Description
Related parts for SFELF10M7FAA0-A0
RES 1.5 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.15A TO-92 datasheet.pdf
IC DAC 24BIT STEREO 192KHZ 28SSO datasheet.pdf
CONN CONTACT SCKT 24AWG GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 14AWG PLUS KEYED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
STRNGLT 200.25' 42 12-3 66' LEAD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TOOL DIE SET CHS .178/.197" datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 43POS datasheet.pdf