Epson EG-2102CA 100.0000M-PHRAL0
EG-2102CA 100.0000M-PHRAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 100.0000M-PHRAL0
Brief Description
OSC SO 100.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 100.0000M-PHRAL0.pdf
Availability of EG-2102CA 100.0000M-PHRAL0
QUANTITY
EG-2102CA 100.0000M-PHRAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 100.0000M-PHRAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 100.0000M-PHRAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 100.0000M-PHRAL0
Related LinksEG-2102CA 100, EG-2102CA 100.0000M-PHRAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 100.0000M-PHRAL0 Details Description
Related parts for EG-2102CA 100.0000M-PHRAL0
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8-SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 240MA 2.46 OHM datasheet.pdf
MODULE MALE 20POS CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119.5X38.5MM 230VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/SKT datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf