Epson EG-2102CA 106.2500M-PGPAL0
EG-2102CA 106.2500M-PGPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 106.2500M-PGPAL0
Brief Description
OSC SO 106.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 106.2500M-PGPAL0.pdf
Availability of EG-2102CA 106.2500M-PGPAL0
QUANTITY
EG-2102CA 106.2500M-PGPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 106.2500M-PGPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 106.2500M-PGPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 106.2500M-PGPAL0
Related LinksEG-2102CA 106, EG-2102CA 106.2500M-PGPAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 106.2500M-PGPAL0 Details Description
Related parts for EG-2102CA 106.2500M-PGPAL0
IC REG LDO 1.8V 1A TO252-3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 54POS datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16SOIC datasheet.pdf
E-J MK-II(+) 16P CAP DBL datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
TOOL LOCATOR M22520/23-14 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SWAB SGL HEAD FOAM 6" 450PC datasheet.pdf