Epson EG-2102CA 106.2500M-PHPAL0
EG-2102CA 106.2500M-PHPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 106.2500M-PHPAL0
Brief Description
OSC SO 106.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 106.2500M-PHPAL0.pdf
Availability of EG-2102CA 106.2500M-PHPAL0
QUANTITY
EG-2102CA 106.2500M-PHPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 106.2500M-PHPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 106.2500M-PHPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 106.2500M-PHPAL0
Related LinksEG-2102CA 106, EG-2102CA 106.2500M-PHPAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 106.2500M-PHPAL0 Details Description
Related parts for EG-2102CA 106.2500M-PHPAL0
JUMPER-H1500TR/A3048G/H1500TR 2" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC LOGARITHM CONV 160DB 14-TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Z+ RJ45 CABLE datasheet.pdf
RES 768 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf