Epson EG-2102CA 106.2500M-PHRAL0
EG-2102CA 106.2500M-PHRAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 106.2500M-PHRAL0
Brief Description
OSC SO 106.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 106.2500M-PHRAL0.pdf
Availability of EG-2102CA 106.2500M-PHRAL0
QUANTITY
EG-2102CA 106.2500M-PHRAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 106.2500M-PHRAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 106.2500M-PHRAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 106.2500M-PHRAL0
Related LinksEG-2102CA 106, EG-2102CA 106.2500M-PHRAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 106.2500M-PHRAL0 Details Description
Related parts for EG-2102CA 106.2500M-PHRAL0
CONN TAB 24-28AWG CRIMP 15GOLD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FRONT ADAPTOR 16 CHANNELS datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 12UF 20% 200V SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE STD RECOVERY 95A DO-5 datasheet.pdf
CONN RECEPT 55POS RTANG GOLD 2MM datasheet.pdf