Epson EG-2102CA 133.0000M-PHPAL3
EG-2102CA 133.0000M-PHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 133.0000M-PHPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 133.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 133.0000M-PHPAL3.pdf
Availability of EG-2102CA 133.0000M-PHPAL3
QUANTITY
EG-2102CA 133.0000M-PHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 133.0000M-PHPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 133.0000M-PHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency133MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 133.0000M-PHPAL3
Related LinksEG-2102CA 133, EG-2102CA 133.0000M-PHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 133.0000M-PHPAL3 Details Description
Related parts for EG-2102CA 133.0000M-PHPAL3
RES SMD 17.8KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC VOLTAGE DETECTOR 2.7V TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PL ZD 8-SOIC datasheet.pdf
RING AVIKRIMP TAPED (C-830-10T) datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CABLE 12COND 14AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 5W T18 datasheet.pdf
CONN 16POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf