Epson EG-2102CA 156.2500M-PGPAL0
EG-2102CA 156.2500M-PGPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 156.2500M-PGPAL0
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 156.2500M-PGPAL0.pdf
Availability of EG-2102CA 156.2500M-PGPAL0
QUANTITY
EG-2102CA 156.2500M-PGPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 156.2500M-PGPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 156.2500M-PGPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 156.2500M-PGPAL0
Related LinksEG-2102CA 156, EG-2102CA 156.2500M-PGPAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 156.2500M-PGPAL0 Details Description
Related parts for EG-2102CA 156.2500M-PGPAL0
IC REG BUCK 3.3V 5A TO263-7 datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK ADHESIVE 9/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 60V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf