Epson EG-2102CA 312.5000M-PGPAL3
EG-2102CA 312.5000M-PGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 312.5000M-PGPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 311.04MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 312.5000M-PGPAL3.pdf
Availability of EG-2102CA 312.5000M-PGPAL3
QUANTITY
EG-2102CA 312.5000M-PGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 312.5000M-PGPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 312.5000M-PGPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency311.04MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 312.5000M-PGPAL3
Related LinksEG-2102CA 312, EG-2102CA 312.5000M-PGPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 312.5000M-PGPAL3 Details Description
Related parts for EG-2102CA 312.5000M-PGPAL3
TVS DIODE 85.5VWM 137VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 1KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 23POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf