Epson EG-2102CA 312.5000M-PHPAL0
EG-2102CA 312.5000M-PHPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 312.5000M-PHPAL0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 312.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 312.5000M-PHPAL0.pdf
Availability of EG-2102CA 312.5000M-PHPAL0
QUANTITY
EG-2102CA 312.5000M-PHPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 312.5000M-PHPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 312.5000M-PHPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 312.5000M-PHPAL0
Related LinksEG-2102CA 312, EG-2102CA 312.5000M-PHPAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 312.5000M-PHPAL0 Details Description
Related parts for EG-2102CA 312.5000M-PHPAL0
IC OPAMP CFA 130MHZ 14SO datasheet.pdf
CONN FPC VERT 8POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 98.4 OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 8DIP datasheet.pdf