Epson EG-2121CA 100.0000M-LHPAL0
EG-2121CA 100.0000M-LHPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 100.0000M-LHPAL0
Brief Description
OSC SO 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 100.0000M-LHPAL0.pdf
Availability of EG-2121CA 100.0000M-LHPAL0
QUANTITY
EG-2121CA 100.0000M-LHPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 100.0000M-LHPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 100.0000M-LHPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package1,000
TypeSO (SAW)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 100.0000M-LHPAL0
Related LinksEG-2121CA 100, EG-2121CA 100.0000M-LHPAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 100.0000M-LHPAL0 Details Description
Related parts for EG-2121CA 100.0000M-LHPAL0
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.110" UNIV datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 3W DO204AL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf