Epson EG-2121CA 100.0000M-LHPNL3
EG-2121CA 100.0000M-LHPNL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 100.0000M-LHPNL3
Brief Description
OSC SO 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 100.0000M-LHPNL3.pdf
Availability of EG-2121CA 100.0000M-LHPNL3
QUANTITY
EG-2121CA 100.0000M-LHPNL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 100.0000M-LHPNL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 100.0000M-LHPNL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
TypeSO (SAW)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 100.0000M-LHPNL3
Related LinksEG-2121CA 100, EG-2121CA 100.0000M-LHPNL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 100.0000M-LHPNL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 100.0000M-LHPNL3
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 2B 20MA datasheet.pdf
RES 2.4M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR 12V 8MM RECESSED RED datasheet.pdf
RELAY SSR 60A DC PANEL MOUNT 32V datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
VARISTOR 900V 40KA datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC PLAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
5V Zero Power, TotalCMOS, Universal PLD Device IC datasheet.pdf