Epson EG-2121CA 156.2500M-LGPAL3
EG-2121CA 156.2500M-LGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 156.2500M-LGPAL3
Brief Description
OSCILLATOR SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 156.2500M-LGPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 156.2500M-LGPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 156.2500M-LGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 156.2500M-LGPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 156.2500M-LGPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 156.2500M-LGPAL3
Related LinksEG-2121CA 156, EG-2121CA 156.2500M-LGPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 156.2500M-LGPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 156.2500M-LGPAL3
FIXED IND 180UH 770MA 480 MOHM datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 20A TO-3P datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
PLUG 10ROW 400POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 305 TYPE D 13POS datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf