Murata Electronics North America USQ-1.5/30-D48
USQ-1.5/30-D48 picture photo
Mfg. Part Number
USQ-1.5/30-D48
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Single Output USQ 30A Models
Datasheet Download
USQ-1.5/30-D48.pdf
Availability of USQ-1.5/30-D48
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
USQ-1.5/30-D48 Order Process
Ship out your order
Specifications of USQ-1.5/30-D48
Internal Part NumberEIS-USQ-1.5/30-D48
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship USQ-1.5/30-D48 today.
SeriesUSQ-1.5/
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-USQ-1.5/30-D48
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksUSQ-1.5, USQ-1.5/30-D48 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
USQ-1.5/30-D48 Details Description
Related parts for USQ-1.5/30-D48
CORD SVT 18AWG 3COND 2.5M BLK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC SMPC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
BKWY HEADER 15 SAU 20POS R/A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 25COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf