Epson EG-2121CA 156.2500M-LGPNL3
EG-2121CA 156.2500M-LGPNL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 156.2500M-LGPNL3
Brief Description
OSCILLATOR SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 156.2500M-LGPNL3.pdf
Availability of EG-2121CA 156.2500M-LGPNL3
QUANTITY
EG-2121CA 156.2500M-LGPNL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 156.2500M-LGPNL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 156.2500M-LGPNL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 156.2500M-LGPNL3
Related LinksEG-2121CA 156, EG-2121CA 156.2500M-LGPNL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 156.2500M-LGPNL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 156.2500M-LGPNL3
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM POWERDI123 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CABLE 8COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf