TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-16-26SZ-6139
AFD56-16-26SZ-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-16-26SZ-6139
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT
Datasheet Download
AFD56-16-26SZ-6139.pdf
Availability of AFD56-16-26SZ-6139
QUANTITY
AFD56-16-26SZ-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-16-26SZ-6139
Internal Part NumberEIS-AFD56-16-26SZ-6139
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-16-26SZ-6139
Related LinksAFD56-16-, AFD56-16-26SZ-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD56-16-26SZ-6139 Details Description
Related parts for AFD56-16-26SZ-6139
RES SMD 750 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
LED LIGHT BAR 8.89X8.89MM RED datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN IDC 2.54MM MALE 14P datasheet.pdf