Epson EG-2121CA 156.2500M-LHPAL3
EG-2121CA 156.2500M-LHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 156.2500M-LHPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 156.2500M-LHPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 156.2500M-LHPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 156.2500M-LHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 156.2500M-LHPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 156.2500M-LHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 156.2500M-LHPAL3
Related LinksEG-2121CA 156, EG-2121CA 156.2500M-LHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 156.2500M-LHPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 156.2500M-LHPAL3
FAN AXIAL 60X25MM BALL 5V FS05B3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 47A TO-247 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.025" .330" datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC VCXO 216.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 254 TYPED 8POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf