Epson EG-2121CA 156.2500M-PGPAL0
EG-2121CA 156.2500M-PGPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 156.2500M-PGPAL0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 156.2500M-PGPAL0.pdf
Availability of EG-2121CA 156.2500M-PGPAL0
QUANTITY
EG-2121CA 156.2500M-PGPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 156.2500M-PGPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 156.2500M-PGPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 156.2500M-PGPAL0
Related LinksEG-2121CA 156, EG-2121CA 156.2500M-PGPAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 156.2500M-PGPAL0 Details Description
Related parts for EG-2121CA 156.2500M-PGPAL0
RELAY TELECOM DPDT 3A 24V datasheet.pdf
IC A/D CONV 14BIT SAMPLNG 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V RADIAL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 27MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf