Epson EG-2121CA 200.0000M-PHPAL3
EG-2121CA 200.0000M-PHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 200.0000M-PHPAL3
Brief Description
OSC SO 200.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 200.0000M-PHPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 200.0000M-PHPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 200.0000M-PHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 200.0000M-PHPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 200.0000M-PHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 200.0000M-PHPAL3
Related LinksEG-2121CA 200, EG-2121CA 200.0000M-PHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 200.0000M-PHPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 200.0000M-PHPAL3
FUSE BRD MNT 2A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.08V SC70-3 datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
HEATSRHINK TUBING BLACK datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 POLYSTYRENE 3MM datasheet.pdf
COVE RACEWAY TRANSIT TO T-45 datasheet.pdf
CAP CER 9.6PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf