Epson EG-2121CA 212.5000M-PHPAL3
EG-2121CA 212.5000M-PHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 212.5000M-PHPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 212.50MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 212.5000M-PHPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 212.5000M-PHPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 212.5000M-PHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 212.5000M-PHPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 212.5000M-PHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 212.5000M-PHPAL3
Related LinksEG-2121CA 212, EG-2121CA 212.5000M-PHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 212.5000M-PHPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 212.5000M-PHPAL3
BRUSH CLEANING HORSE MED 5PCS datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 1.27MM DUL SMD datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX 126UM datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 12.45MM datasheet.pdf
RES 2.71 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS SQ FLNG WO/PIN datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
OSC XO 312.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
15POS F WATER RES SC 4-40 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf